Maandag ochtend 8:00 uur.
Met een klein groepje leerlingen zijn we vertrokken naar Amsterdam. We begonnen onze dag met een bezoek aan het paleis op de Dam. Daar hebben we verschillende kamers mogen bekijken maar ook de grote ontvangsthal. Met zijn grote kroonluchters en marmeren vloeren was het mooi om te zien. Daarnaast hebben wij ook de kamer mogen bewonderen waar Prinses Beatrix afstand deed van de troon en hebben we het balkon van dichtbij mogen bewonderen. Leuk om alles zo eens van dichtbij te mogen zien. Na een klein rondje door de straten van Amsterdam, hebben we na de lunch de rode loper van Madam Tussauds betreden. We zijn met verschillende beroemdheden op de foto gegaan. We hebben Mondriaan van dichtbij bekeken, graffiti gespoten bij van Gogh en hebben gestreden op de set van de Avangers. We hebben de dag afgesloten door samen nog een hapje te eten en om stipt 20:00 uur waren we weer in Winterswijk.

Dag 2 (dinsdag), stond in het teken van plezier. We waren namelijk naar Avonturenpark Hellendoorn. Al waren we niet de enige school die er was, van de drukte was niet veel te merken. De rijen liepen lekker door. Na de vele ritjes in de attracties voor de leerlingen, moest mevrouw Raterink er ook in geloven. Na angst, paniek en beven, stond ze na een paar seconden weer naast de attracties. De foto die gemaakt was, sprak boekdelen en zorgde dan ook voor flink wat gelach bij de leerlingen. Hierna was meneer Wopereis aan de beurt. De wildwaterbaan was het laatste onderdeel van de dag. Meneer Wopereis werd verplicht om voorin te gaan zitten en was aan het einde ook diegene die het natst van ons allemaal was. Gelukkig was hij erop voorbereid en had hij droge kleren bij zich.
Dag 3 (woensdag). Tijd voor dag 3 alweer. We zijn die ochtend vertrokken naar Bataviastad om nog even te shoppen. We zijn daarna naar het funforest in Almere geweest. Dit klimbos heeft de meeste en langste ziplines van Nederland. Nou dat was wel te zien. De leerlingen hebben aardig wat afstanden door de lucht afgelegd. Ook kwamen er vele zweetdruppels aan te pas. Je hebt er in totaal 8 parcours en elk parcours wordt lastiger en uitdagender. 1 voor 1 stopten de leerlingen maar 1 leerling wilde heel graag de vrije val nog doen. Dus als een bikkel heeft ze parcours 7 als enige afgelegd en heeft ze na wat aanmoediging ook de vrije val gedaan. Hierna was bij iedereen de fut er wel een beetje uit dus besloten we weer naar huis te rijden. Helaas door wat drukte wat later thuis dan de bedoeling was maar wat hebben we een leuke dag gehad samen!
Dag 4 (donderdag). We zijn de dag begonnen met veel spierpijn, bij oorlogsmuseum Overloon. We hebben een reis door de tijd gemaakt, door bezet en bevrijd Nederland. We hebben verhalen gelezen van verzetsstrijders, slachtoffers en joden. Het verdriet van vernietigingskampen gezien en gelezen. Ook hebben we in twee simulaties gezeten. Bij de eerste werd operatie overloard (D-day) laten zien/beleefd. Bij de tweede werd de slag bij Overloon verteld en kon je ervaren hoe het was om lang opgesloten te zitten in een schuilkelder. Beide lieten een behoorlijke indruk achter. Naast dit alles hebben we ook vele voertuigen, vliegtuigen, motoren, bommen en granaten gezien. Na een fijne lunch, zijn we doorgereden naar Nijmegen. Daar hadden we een wat luchtiger programma, namelijk een rondleiding bij N.E.C Nijmegen. Nu weten we alle ins en outs van deze Nijmeegse club. De Nijmegen eendracht combinatie om precies te zijn. We mochten helaas geen balletje trappen maar mochten wel in de loge boxen rondkijken.
Terug naar het overzicht